Május 3-án a tavalyi bajnok Tatabánya Mustangshoz látogatunk, hogy megpróbáljuk megszakítani a vadlovak 3 mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát az egymás ellen vívott párharcokat tekintve. A 6 mérkőzéses veretlenségi sorozata a Divízió 1-ben véget ért 2 hete Szegeden a hazai csapatnak, így valószínűleg egy újabb építésébe kezdenének bele nagy lelkesedéssel.
Mi egy jó szezonnyitó mérkőzést tudhatunk a hátunk mögött, mivel magabiztosan sikerült megverni a Mures Monsters gárdáját. A passzjátékunk ugyanilyen hatékonysággal valószínűleg nem tud majd működni, mivel egy minőségibb passzvédekezés ellen kell szembenézni, de talán a futójáték hatékonyabban tud egy kicsit működni, mivel ezen a téren nem szerepeltünk jól. A támadójátéktól kell egy stabil alap illetve az, hogy hátrány esetén is tudjon haladni a csapat, mivel ez nem volt erőssége tavaly. Igaz nem is játszottunk sokat ilyen körülmények között.
A védelmünk nagy feladat előtt áll mivel a Mustangs támadósora nagyon sokoldalú, kellően felszerelt offense arzenállal. A passzjátékuk a legnagyobb erősségük, azonban a tradicionális illetve irányító futásokkal is tudnak veszélyt okozni. Nem utolsósorban 2 kiváló irányító erősíti a rosterüket, akik közül az egyik elkapóként is nagyon jó tud lenni. Személyes megérzésem szerint 3 Touchdownon kell tartani az egységüket, hogy meg lehessen a győzelem.
Az első mérkőzésen mutatott olyan játékot a csapat, ami miatt lehet akár bizakodni abban, hogy visszavágunk a tavaly elvesztett döntőért. Azonban a Mustangs kellően fel lehet tüzelve a szezonnyitón elszenvedett vereség miatt és valószínűleg nagyon el akarják kerülni a 0-2-es kezdést. Valószínűleg látványos passzjáték lesz látható többször megvillanó védelmekkel, remélhetőleg hasonlóan szórakoztató játékkal, mint a tavalyi döntőben.
